İstanbul Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Fiyat Hesaplama

Enerji Kimlik Belgesi Nedir ?
3 Şubat 2017
Bina Enerji Kimlik Belgesi Nedir?Ekb Nedir?Nasıl Alınır?-Enerji Kimlik Belgesi -Ekb Belgesi - Ekb Enerji Kimlik Belgesi- Enerji Belgesi- Bina Enerji Belgesi
Ankara Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Fiyat Hesaplama
3 Mart 2020
Bina Enerji Kimlik Belgesi Nedir?Ekb Nedir?Nasıl Alınır?-Enerji Kimlik Belgesi -Ekb Belgesi - Ekb Enerji Kimlik Belgesi- Enerji Belgesi- Bina Enerji Belgesi

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Düzenleyen Firma

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Fiyat Hesaplama

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi fiyatları genellikler bağımsız bölüm sayısı veya m2 üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Enerji kimlik belgesi serbest piyasa koşulları doğrultusunda farklı fiyatlara yapılabilmektedir ve sabit bir fiyat yoktur. Enerji kimlik belgesi için net bir fiyat vermek söz konusu değildir. Çünkü enerji kimlik belgesi, tek bir daireye veya bağımsız bölüme değil, tüm binaya verilen bir belgedir. Bu yüzden enerji kimlik belgesi fiyatını belirleyen en önemli unsur yapının büyüklüğüdür.

İstanbul Enerji kimlik belgesi fiyat konusunu detaylandırmak gerekirse, enerji kimlik belgesinin nasıl hazırlandığına bakmalıyız. Enerji kimlik belgesi hazırlayacak firma öncelikli olarak  ruhsat, mimari proje, mekanik proje, elektrik projesi ve ısı yalıtım raporuna ihtiyaç duyar. Enerji kimlik belgesi uzmanı bu projeleri incelerek projeyi mimari projeye uygun bir şekilde çizer. Projelerden elde ettiği verileri de BEPTR2 programında tek tek girişini yaparak projeyi hazırlar.

Bu işlemler sonunda hazırlanan proje bakanlın onayına sunulur ve onay verilmesi ile müşteriye teslim edilir. Bu süreç tüm projeler için eksiksiz yapılırken yapı büyüklüğüne, yapı tipine ve blok benzerliklerine göre harcanacak efor da değişmektedir.

Enerji kimlik belgesi fiyatları hakkında örnek vermek gerekirse, 2 katlı müstakil bir ev ile 10 katlı ve 40 daireli bir apartman arasında birim m2 veya daire başı fiyat arasında fark olacaktır. Toplamda da enerji kimlik belgesi ücretine yansıyacaktır.

Bizi sosyal medyadan da takip ederek enerji kimlik belgesi 2021 fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Takip için Tıklayınız.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi Fiyat Hesaplama Örneği

İstanbul Enerji kimlik belgesi fiyat hesabın nasıl yapıldığını örnekler vererek açıklayalım. Örneğin, 20 daireli bir apartman dairesi birim fiyatı 20 TL den 20×20=400tl enerji kimlik belgesi fiyatı çıkarken, müstakil bir evin enerji kimlik belgesi 200 tl yapılmaktadır. Bu hesaba göre birim fiyatlar 200 TL ve 20 TL olmuştur ve yapı büyüdükçe fiyat azalmıştır.

İstanbul Enerji kimlik belgesi fiyatını hesaplamada diğer bir önek ise tip yapıdır. Örneğin, 50 daireli 2 aynı tip bloklu bir sitede daire başı 10 TL’ den 500×10=500 TL ve 200 TL tip blok ücreti ile toplam 700 TL fiyat çıkarken, 50 daireli 10 aynı tip bloklu sitede 50×10=500 TL diğer tip bloklar içinde 200 TL blok başına ücret alınarak, toplam ücret (9×200)+500 =1800+500=2300 TL olacaktır. Bu sonuçlara göre, 2 bloklu bir sitede daire birim fiyatı 700/100= 7 TL, 10 bloklu sitede daire birim fiyatı 2300/500=4,6 TL olmaktadır.

İstanbul’ un tamamına en uygun fiyatlara ve doğru bir şekilde Enerji Kimlik Belgesi hazırlıyoruz. Mevcut ve yeni binalarda Enerji Kimlik Belgesi vermeye yetkili firmayız. Enerji kimlik belgesi için projesi olmayan  binalara Ankara’nın tüm ilçelerinde röleve çalışması yapıp, binanın hak ettiği enerji kimlik belgesini almasını sağlıyoruz.

İstanbul Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Hazırlayan Firma

İstanbul tamamına en uygun fiyatlara ve doğru bir şekilde Enerji Kimlik Belgesi hazırlıyoruz. Mevcut ve yeni binalarda Enerji Kimlik Belgesi vermeye yetkili firmayız. Enerji kimlik belgesi için projesi olmayan  binalara İstanbul’un tüm ilçelerinde röleve çalışması yapıp, binanın hak ettiği enerji kimlik belgesini almasını sağlıyoruz.

İstanbul’da Enerji Kimlik Belgesini Nasıl Alırım?

İstanbul merkezli bir firma olmamız dolayısıyla, İstanbul’da Enerji Kimlik Belgesi almak oldukça kolaydır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da enerji kimlik belgesi almak zorunludur.İstanbul’da enerji kimlik belgesi alabilmek için tek yapmanız gereken ekbenerjikimlikbelgesi.net ailesine ulaşmak ve belgeleri bağlı olduğunuz ilçe belediyesinden temin etmek.

Enerji Kimlik Belgesinde İstanbul’un Önemi

Enerji kimlik belgesi zorunlu hale gelmesiyle birlikte İstanbulluları da tatlı bir telaş sardı.İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehri. Yaklaşık kayıtlı nüfus 16 milyondur ve  bu rakam kayıt dışı nüfusla birlikte yaklaşık 18 milyona ulaşmaktadır.

İstanbul mevcut yapı sayısı bakımından da Türkiye’de doğal olarak lider konumda. İstanbul’da 2020 itibariyle 1.5 milyona yakın yapı bulunmakta. 1.5 milyon yapının olduğu İstanbul’da 1.2 milyona  civarında  bir sayıda enerji kimlik belgesi düzenlenebilecek yapı mevcut. 2020 itibariyle şuana kadar Türkiye genelinde yapılan enerji kimlik belgesi sayısı 1 milyon ulaşmış durumda. Bu 1 milyonluk rakamda 180 bin adet ile İstanbul ilk sırada.

Türkiye genelinde halihazırda 9 milyon yapı mevcut. Bu yapılarda 1 milyon adet enerji kimlik belgesi alan bina olduğunu düşünürsek, hala 8 milyon yapı enerji kimlik belgesi almamış durumda. Bu sayıda 1.2 milyon ile İstanbul ilk sırada.

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır ?

Enerji kimlik belgesi, bizimle iletişime geçtikten ve istenilen evrakların (Mimari proje fotoğrafı ve Ruhsat fotoğrafı) gönderilmesinden sonra uzman kadromuz tarafından titizlikle düzenlenmekte ve tarafınıza teslim edilmekte.

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Enerji Kimlik belgesi nereden alınır? Enerji kimlik belgesini almak isteyen kişiler mevcut binaları için Bayındırlık ve İskân bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, Enerji kimlik belgesi uzmanlığı istihdam eden Enerji Verimliliği Danışmanlık şirketleri tarafından düzenlenmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Gerekli Bilgi ve Belgeler Nelerdir?

Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketleri, binanızı inceler ve binanın yapım yılı, yönü, konusu vs. gibi bilgileri binanızın yalıtımını, çatı, dış cephe mantolama, döşeme ve teknik bilgileri ve aydınlatma sistemlerinde kullanılan elemanların tipi vs. bilgilerini toplamaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Belgeler Nelerdir? Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Enerji Kimlik belgesi binanın tümü için geçerli olması şarttır. Bu belge 10 yıl gibi bir süre içerisinde geçerlidir. İhtiyaca göre de bu belge 1 yıl gibi bir süre içerisinde değişmesi gerekmektedir.

Bu sebeple de yapılması gereken değişikliklerin Enerji kimlik belgesi almadan önce yapılması da bina için önemli bir yer alacaktır. Binalar yâda bağımsız olan yerlere göre de alım satım veya kiraya verme gibi iş ve işlemlerde Enerji kimlik belgesinin bu alanlar için düzenlenmesi de şarttır.

5 Aralık 2008 tarihinde 27075 sayılı Resmi Gazetede yer alan binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ve yeni 50 m2 büyük olan mevcut binalar için Enerji kimlik belgesi almakta yasal olarak zorunlu bir hale gelmiştir. Binalara Enerji kimlik belgesi verilmeden önce binaların Enerji Performansları hesaplanmaktadır

Enerji Kimlik Belgesi Zorunlu mu?

01 Ocak 2011 tarihinden sonra yapılan binaların iskan ruhsatı alınması aşamasında Enerji kimlik belgesi sunmaları gerekmektedir. Yoksa iskan ruhsatı da alınamamaktadır.

2011 öncesi yani eski binalar için de 1 Ocak 2020 itibariyle enerji kimlik belgesi zorunlu hale gelmiştir.Bu yüzden ev alıp satarken enerji kimlik belgesi olup olmadığı sorulacak, belge olmadığı zaman tapuda şerh düşülecek.

Enerji kimlik belgesi zorunlu mu? Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

 • istanbul enerji kimlik belgesi – istanbul ekb
 • istanbul arnavutköy enerji kimlik belgesi – istanbul arnavutköy ekb
 • istanbul ataşehir enerji kimlik belgesi – istanbul ataşehir ekb
 • istanbul avcılar enerji kimlik belgesi – istanbul avcılar ekb
 • istanbul bağcılar enerji kimlik belgesi – istanbul bağcılar ekb
 • istanbul bahçelievler enerji kimlik belgesi – istanbul bahçelievler ekb
 • istanbul bakırköy enerji kimlik belgesi – istanbul bakırköy ekb
 • istanbul başakşehir enerji kimlik belgesi – istanbul başakşehir ekb
 • istanbul bayrampaşa enerji kimlik belgesi – istanbul payrampaşa ekb
 • istanbul beşiktaş enerji kimlik belgesi – istanbul beşiktaş ekb
 • istanbul beykoz enerji kimlik belgesi – istanbul beykoz ekb
 • istanbul beylikdüzü enerji kimlik belgesi – istanbul beylikdüzü ekb
 • istanbul beyoğlu enerji kimlik belgesi – istanbul beyoğlu ekb
 • istanbul büyükçekmece enerji kimlik belgesi – istanbul büyükçekmece ekb
 • istanbul çatalca enerji kimlik belgesi – istanbul çatalca ekb
 • istanbul çekmeköy enerji kimlik belgesi – istanbul çekmeköy ekb
 • istanbul eminönü enerji kimlik belgesi – istanbul eminönü ekb
 • istanbul esenler enerji kimlik belgesi – istanbul esenler ekb
 • istanbul esenyurt enerji kimlik belgesi – istanbul esenyurt ekb
 • istanbul eyüp enerji kimlik belgesi – istanbul eyüp ekb
 • istanbul fatih enerji kimlik belgesi – istanbul fatih ekb
 • istanbul gaziosmanpaşa enerji kimlik belgesi – istanbul gaziosmanpaşa ekb
 • istanbul güngören enerji kimlik belgesi – istanbul güngören ekb
 • istanbul kadıköy enerji kimlik belgesi – istanbul kadıköy ekb
 • istanbul kağıthane enerji kimlik belgesi – istanbul kağıthane ekb
 • istanbul kartal enerji kimlik belgesi – istanbul kartal ekb
 • istanbul küçükçekmece enerji kimlik belgesi – istanbul küçükçekmece ekb
 • istanbul maltepe enerji kimlik belgesi – istanbul maltepe ekb
 • istanbul pendik enerji kimlik belgesi – istanbul pendik ekb
 • istanbul sancaktepe enerji kimlik belgesi – istanbul sancaktepe ekb
 • istanbul sarıyer enerji kimlik belgesi – istanbul sarıyer ekb
 • istanbul silivri enerji kimlik belgesi – istanbul silivri ekb
 • istanbul sultanbeyli enerji kimlik belgesi – istanbul sultanbeyli ekb
 • istanbul sultangazi enerji kimlik belgesi – istanbul sultangazi ekb
 • istanbul şile enerji kimlik belgesi – istanbul şile ekb
 • istanbul şişli enerji kimlik belgesi – istanbul şişli ekb
 • istanbul tuzla enerji kimlik belgesi – istanbul tuzla ekb
 • istanbul ümraniye enerji kimlik belgesi – istanbul ümraniye ekb
 • istanbul üsküdar enerji kimlik belgesi – istanbul üsküdar ekb
 • istanbul yalova enerji kimlik belgesi – istanbul yalova ekb
 • istanbul zeytinburnu enerji kimlik belgesi – istanbul zeytinburnu ekb
 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp Hattı