Enerji Kimlik Belgesi Nedir ?

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır ?
3 Şubat 2017
Bina Enerji Kimlik Belgesi Nedir?Ekb Nedir?Nasıl Alınır?-Enerji Kimlik Belgesi -Ekb Belgesi - Ekb Enerji Kimlik Belgesi- Enerji Belgesi- Bina Enerji Belgesi
İstanbul Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Fiyat Hesaplama
18 Şubat 2020

ekb nedir

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Nedir ?

Enerji kimlik belgesi nedir? Enerji kimlik belgesi, 5627 Sayılı kanun ile enerji açığının önlenmesi ve tasarrufun sağlanması amacı ile hazırlanan, binalarda kullanılan enerji ve enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını, enerji israfının önlenmesini ve çevrenin korunması adına, binanın asgari enerji ihtiyacı ve tüketimini gösteren, yalıtım, ısıtma, soğutma sistemleri ve sera gazı salınımı seviyesi ile ilgi bilgi içeren belgedir.

Bizi sosyal medyadan da takip ederek enerji kimlik belgesi 2021 fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Takip için Tıklayınız.

Farklı bir bakış açısıyla Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Yani binamızın ne ölçüde enerji tasarrufu yaptığını, tıpkı bir televizyon ya da beyaz eşyada olduğu gibi enerji performansı sınıflandırması, oturduğumuz binalarda da geçerli hale geldi. Sınıflandırma A’ dan G’ye olmakta ve A sınıfı en verimli seviyeyi belirtmektedir. Enerji performansı ısıtma, soğutma, havalandırma, sıcak su , aydınlatma gibi parametrelerle belirlenmektedir.

Yeni yapılan binalarda enerji kimlik belgesi sınıfı en düşük C sınıfında olmalı. C sınıfının altında olan binalar kanunen iskan alamamaktadır.

Eski ve mevcut binalarda ise enerji kimlik belgesinde sınıflandırma sınır koşulu yoktur. Mevcut binalar ısı yalıtım, ısıtma-soğutma, aydınlatma parametrelerine bakılarak A-G arası tüm sınıflandırmalarda Enerji Kimlik Belgesi alabilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Nasıl Alınır ?

Enerji kimlik belgesi, bizimle iletişime geçtikten ve istenilen evrakların (Mimari proje fotoğrafı ve Ruhsat fotoğrafı) gönderilmesinden sonra uzman kadromuz tarafından titizlikle düzenlenmekte ve tarafınıza teslim edilmekte.

Enerji kimlik belgesi nasıl alınır? Detaylı yazımız için Tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Hattı