Enerji Kimlik Belgesi En Uygun Fiyat Garantisi- Ucuz Ekb

HEMEN TEKLİF ALIN!

9

Daire Başı


Enerji Kimlik Belgesi
  • Enerji Kimlik Belgesi
  • 2 Gün İçinde Teslim
  • Yasal Zorunluluğu Karşılar

TEKLİF AL

Enerji Kimlik Belgesi Bizim İşimiz!

Enerji Kimlik Belgesi En Uygun Fiyat Garantisi- Ucuz Ekb


Enerji Kimlik Belgesi en uygun fiyat garantisi ile sizlere sunmak istiyoruz. Enerji kimlik belgesi, çeşitli firmalar tarafından yapılmaktadır. Enerji kimlik belgesi serbest piyasa koşulları doğrultusunda farklı fiyatlara yapılabilmektedir. Sabit bir fiyatı yoktur ve genellikle daire başı veya m2 üzerinden fiyatlandırılmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesini En Uygun Fiyatlara Nasıl Alırız?

Enerji kimlik belgesini uygun fiyatlara alma konusunda biz devreye giriyoruz.Sizleri, enerji kimlik belgesi almak için fahiş fiyatlar veren firmaların elinden kurtarıyoruz. Enerji kimlik belgesi almak artık sizler için çok ucuz ve kolay.

Ayrıca bizi sosyal medyadan da takip ederek enerji kimlik belgesi 2021 fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Takip için Tıklayınız.

Enerji Kimlik Belgesi En Uygun Fiyat Garantisi- Ucuz Ekb

Enerji Kimlik Belgesi için net bir fiyat vermek söz konusu değildir. Sebebine gelecek olursak en temelde enerji kimlik belgesi daireye verilen bir belge değildir, binanın tümüne verilmektedir. Fiyatı etkileyecek en önemli faktör bina tipidir.

Örnek vermek gerekirse 3 katlı müstakil bir ev için verilecek fiyat ile 60 daireden oluşan bir apartmana verilecek enerji kimlik belgesi fiyatı toplamda ve birim olarak da aynı olması mümkün değildir.

Bu konuyu detaylandırmak gerekirse enerji kimlik belgesinin nasıl oluşturulduğuna bakmak gerekir.

Öncelikle enerji kimlik belgesini hazırlayacak firma bazı belgelere ihtiyaç duyar, bu belgeler şunlardır; mimari proje, elektrik projesi, mekanik proje, ısı yalıtım raporu ve yapı ruhsatı.

Enerji kimlik belgesi uzmanları mimari projeleri inceleyerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belge düzenleme platformu BEPTR2’de tekrar çizer. Binanın mimarisinin oluşturulmasının ardından mekanik proje, ısı yalıtım raporu ve talep formundaki bilgiler sisteme tek tek girilir.

Bu işlemler sonrasında hazırlanan belgeler bakanlık onayına sunulur. Onay verilmesi ardından yetkili kişi tarafından imzalanan belgeler müşteriye teslim edilir.

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Enerji Kimlik Belgesi İçin Neler Gerekli?
2011 öncesi eski binalarda Enerji Kimlik belgesi alınması için gerekli olan evraklar;
• Mimari Proje
• Yapı ruhsatı

Yeni binalarda Enerji Kimlik Belgesi alınması için gerekli evraklar;
• Mimari Proje
• Yapı ruhsatı
• Isı Yalıtım Raporu
• Mekanik Proje (Isıtma, havalandırma ve yenilenebilirr enerji sistemlerine ait projeler.)
• Elektrik Projesi (Aydınlatma projesi)

Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır ?

EKB Nasıl Alınır?

Enerji kimlik belgesi, bizimle iletişime geçtikten ve istenilen evrakların (Mimari proje fotoğrafı ve Ruhsat fotoğrafı) gönderilmesinden sonra uzman kadromuz tarafından titizlikle düzenlenmekte ve tarafınıza teslim edilmekte.

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Enerji Kimlik belgesi nereden alınır? Enerji kimlik belgesini almak isteyen kişiler mevcut binaları için Bayındırlık ve İskân bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, Enerji kimlik belgesi uzmanlığı istihdam eden Enerji Verimliliği Danışmanlık şirketleri tarafından düzenlenmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Gerekli Bilgi ve Belgeler Nelerdir?

Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketleri, binanızı inceler ve binanın yapım yılı, yönü, konusu vs. gibi bilgileri binanızın yalıtımını, çatı, dış cephe mantolama, döşeme ve teknik bilgileri ve aydınlatma sistemlerinde kullanılan elemanların tipi vs. bilgilerini toplamaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Belgeler Nelerdir? Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Enerji Kimlik belgesi binanın tümü için geçerli olması şarttır. Bu belge 10 yıl gibi bir süre içerisinde geçerlidir. İhtiyaca göre de bu belge 1 yıl gibi bir süre içerisinde değişmesi gerekmektedir.

Bu sebeple de yapılması gereken değişikliklerin Enerji kimlik belgesi almadan önce yapılması da bina için önemli bir yer alacaktır. Binalar yâda bağımsız olan yerlere göre de alım satım veya kiraya verme gibi iş ve işlemlerde Enerji kimlik belgesinin bu alanlar için düzenlenmesi de şarttır.

5 Aralık 2008 tarihinde 27075 sayılı Resmi Gazetede yer alan binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ve yeni 50 m2 büyük olan mevcut binalar için Enerji kimlik belgesi almakta yasal olarak zorunlu bir hale gelmiştir. Binalara Enerji kimlik belgesi verilmeden önce binaların Enerji Performansları hesaplanmaktadır

Enerji Kimlik Belgesi Zorunlu mu?

01 Ocak 2011 tarihinden sonra yapılan binaların iskan ruhsatı alınması aşamasında Enerji kimlik belgesi sunmaları gerekmektedir. Yoksa iskan ruhsatı da alınamamaktadır.

2011 öncesi yani eski binalar için de 1 Ocak 2020 itibariyle enerji kimlik belgesi zorunlu hale gelmiştir.Bu yüzden ev alıp satarken enerji kimlik belgesi olup olmadığı sorulacak, belge olmadığı zaman tapuda şerh düşülecek.

Enerji kimlik belgesi zorunlu mu? Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

Yeni binalarda Enerji Kimlik Belgesi alınması için gerekli evraklar;
• Mimari Proje
• Yapı ruhsatı
• Isı Yalıtım Raporu
• Mekanik Proje (Isıtma, havalandırma ve yenilenebilirr enerji sistemlerine ait projeler.)
• Elektrik Projesi (Aydınlatma projesi)

Whatsapp Hattı